WordPress sitenizi farklı bir hostinge taşıyınca ana sayfa çalışıyor ama iç sayfalar çalışmıyor hatası nedendir?

WordPress sitelerde en çok karşılaşılan hatalardan birisi hoating değişimi sonrasında iç sayfaların çalışmaması hatasıdır. Bu hatanın nedeni ise genellikle wordpress eklentileri ile site taşımaktan kaynaklanmaktadır. Örneğin All-in-One WP Migration eklentisi gibi eklentilerle yedek alıp diğer tarafa taşımakla karşılaşılır. Bir bakarsınız siteniz eksiksiz çalıştığıda olur. Bir bakarsınız anasayfa sorunsuz çalışıyor ama web site iç sayfaları hata veriyor çalışmıyor olarak karşımıza çıkar. Hemen telaşa kapılmayın çözümü çok basittir. Günlerce uğraşsanız bu sorunu başka türlü çözemezsiniz. Hatta sorunu çözmek için sıfırdan bile başlamak istediğiniz olur. Ama üzülmeyin yazımızı özenle okuyarak takip edin.

WordPress Web Sitesi İç Sayfalar Çalışmıyor Hatası Çözümü

Anasayfanız çalışıyor ama iç sayfalarınızın çalışmama sebebi dosyalarınız arasında htaccess dosyası eksik olmasından kaynaklanmaktadır. Yada bu dosyanın olsa bile işlemi sağlamadığındandır. Bu dosyalar bütün wordpress sitelerde genelde aynıdır. İsterseniz web üzerinden bir yerden bularak yada farklı bir web siteniz varsa oradan alarak dosyalar bölümüne atarsanız web siteniniz düzelecektir.

Htaccess Dosyası Nasıl ve Nereye Yüklenir?

Bu dosyayı yüklemenin 2 türlü yolu vardır. bunlardan birincisi ftp programıyla dosyalara bağlanarak htatccess dosyasını oraya atmaktır.

Htatccess dosyası yükleme için ikinci çözüm yolu

Hosting bölümünden dosyalarınızın olduğu bölüme erişim sağlıyorsunuz. Cpanel veya plesk panelde dosya yöneticisi yada dosya düzenleyici olarak yer alan bölüme tıklayıp içine htatccess dosyanızı yükleyiniz. Hepsi bu kadar. Eğer buralara baktığınızda htatccess dosyası varsa her ihitimale karşı kaldırıp yeniden yüklemenizde fayda var.

Bütün bunları yaptınız ama hala sitenizin iç sayfaları çalışmıyorsa yazılımsal manada bir problem olabilir. Profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz. İsterseniz bizimle iletişime geçerek yada etrafınızda işin ehli birisi varsa onunla irtibat kurarak sorunu halledebilirsiniz. Hatta anlamadığınız durumları yorumlara yazarak bizden detay talep edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir