Bilgisayar Hızlandırma Teknikleri İle İlk Günkü Gibi Performansı Yakalayın.

Bilgisayar hızlandırma teknikleri ile yavaşlamış bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz. Eğer bilgisayarınız hantal bir hale geldiyse bu işlemleri yapmanız çok büyük fayda sağlayacaktır. Yavaş bilgisayar kullanımlarından bıktıysanız hemen denemenizi öneriyoruz.

Bilgisayar Hızlandırma İşlemine Başlıyoruz.

Öncelikle klavyenizde bulunan WİNDOWS ve R tuşuna basıyoruz. Açılan ekrana %temp% kodunu yazıyoruz. Tamam sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza şu şekilde bir ekranla karşılarız.

Bu zamana kadar yaptığımız işlem geçmişleri bir kod gibi burada toplanacaktır. Tabiki bilgisayar hızlandırma işlemini hiç yapmayan insanlarda bu çöplük daha fazla olacaktır. Bu ekran açıldığı zaman herhangi bir satırın üzerine tıklayarak CTRL – A tuşlarına basarak komplesini seçim yaparak hepsini buradan silin. Bu satırları komple temizledikten sonra ikinci işleme geçelim.

Bilgisayar Hızlandırma Teknikleri İşleminde 2 Aşama

Bilgisayar klavyemizden yine WİNDOWS ve R tuşlarına tıklıyoruz. Çıkan arama kutucuğuna cleanmgr kodunu yazıyoruz ve tamam tuşuna basıyoruz. Aşağıdaki ekran karşımıza çıkacaktır.

Çıkan ekranda seçili kutucukları işretleyip tamam tuşuna basıyoruz. Tamam sekmesine tıkladığımız zaman bu dosyaları kalıcı olarak silmek istediğinizden eminmisiniz diye bir uyarı çıkacaktır. Bunu kabul edip komple siliyoruz. Bu şekilde geçici internet dosyalarını temizlemiş oluyoruz.

Bilgisayar Hızlandırma Tekniklerinde 3 Adım

Bilgisayar klayenizde CTRL – SHİFT – ESC tuşlarına basarak görev yöneticisine giriş yapın. Çıkan ekranda bir sürü etkinleştirilmiş program göreceksiniz. Bunları tek tek sağ tik yaparak açılan sekmede devre dışı bırak seçimini yapıyoruz. Bütün uygulamalar devre dışı kaldığında bilgisayarımız önemli derecede hızlı hale gelecektir. Bilgisayarınız önemli derecede bir yükten kurtulmuş olacaktır. Çünkü gereksiz yere çalışan ve aktif olan uygulama ve programlar bilgisayarınızı hantal hale getirecektir. Bunları pasif hala getirmek işe yarayacaktır.

Bilgisayar Hızlandırma İşlemlerinde 4 Adım

Bigisayar klavyenizde WİNDOWS ve R tuşlarına basın. Açılan kutucukta ve ekrana msconfig yazın ve tamam sekmesine basın. Sizi sistem yapılandırması ekranına yönlendirecektir.

Sistem yapılandırması ekranında çıkan önyükleme sekmesini seçiyoruz.

Daha sonrasında resimde de işaretlendiği gibi gelişmiş seçeneklere tıklıyoruz. Bizi gelişmiş ön yükleme seçenekleri sayfasına yönlendirme yapacaktır.

Yukarıda resimde belirtildiği gibi çıkan ekranda işlemci sayısı sekmesinden işlemci seçimi yapıyoruz. En yüksek çıkan rakamı seçtikten sonra tamam sekmesine tıklıyoruz. Daha sonrasında bizi ilk çıkan ekrana yönlendirecektir.

Sistem yapılandırması sayfasında öncelikle işaretlediğimiz gibi uygula sekmesine, daha sonra tamam sekmesine tıklıyoruz. Sistem yapılandırması uygulaması altında bize iki tane seçenek sunulacaktır. Yeniden başlat ve başlatmadan çık diye iki tane seçenek çıkacaktır. Yeniden başlat sekmesine tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız ilk günkü gibi hızlı olacaktır. Güle güle kullanın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir