En son seo teknikleri arama motoru algoritmalarına göre çok farklı şekilde ilerlemekte ve değişmekedir.

2023 yılı seo teknikleri için sizlere bazı ip uçları vermek istiyoruz. Tabiki seo optimizasyonu genel bir kapsam olduğu için birazda çaba sarfetmek gerekiyor. Eskiden Pagerank değeri yüksek sitelerden backlink aldınızmı size google sıralamasında çok yükseklere çıkarıyordu. şimdi ise tecrübe ile belirtiyoruzki bunun yerini doğal müşteri yorumları aldı.

En son seo optimizasyonu tekniklerini kısa olarak hepsi olmasada bir kısmını sıralama yapalım.

  • Güncel makaleler ve yazılar yazarak sitenizi güncel tutmanız öneriliyor.Hangi kelimede çıkmak istiyorsanız makale başlığınız o kelime olsun. Yine makaleye başlarken anahtar kelime ile başlayarak en az 500 karakter(harf) sayısınca bir yazı yazmanızı öneriyoruz.Bu makale içinde google başlığı ile uyumlu anahtar kelimeler en az 3 defa en fazla 5 defa geçecek şekilde bir uyarlama yapıyoruz.Anahtar kelimelerimizi kalınlaştırıyoruz ve bir veya iki tanesine link vererek faklı bir sayfaya uyumlu bir link veriyoruz.Link verdiğimiz sayfa alakasız olmasın.Konuyla alakalı olması gerekir.
  • Yine yazılarınız için yorumlar bölümünü açık tutmanızı öneriyoruz.Çünkü doğal yorumlar en son seo optimizasyonu uygulamalarına göre backlink görevi görmektedir.Yazılarınıza yapılan yorumları kesinlikle cevaplayınız ve bu yorumlara cevap yazarak içinde anahtar kelime geçen yorumlar yapınız.
  • Webmaster tools taki işlemleri iyi takip edin.Çünkü site haritası gönderme konusunda sıkıntı yaşarsanız sıralamanızda düşme yaşayabilirsiniz.paylaşımda bulunduğunuz yazıların daha hızlı index almasını istiyorsanız eğer webmaster tools tan google gibi getir aracını kullanabilirsiniz.
  • Sosyal medyada paylaşımlar yaparak seo konusunda yükselmek istediğiniz yazıları ilgi çekici başlıklar atarak arkadaşlarınıza önerebilirsiniz. Ziyaretçi sayısını artırmak hit almanıza fayda sağlayacaktır.
  • Yine çok kolay bir yöntem olarak whatsapp tan yazının linkini bütün arkadaşlarınıza göndererek incelemelerini rica edebilirsiniz. 100 kişiye gönderseniz 1 günde 100 ziyaret almış olursunuz.Buda sizin sıralamanız alanında etki sağlayacaktır.
  • Web sitenize her gün veya birkaç güne bir yeni şeyler girmeniz sitenizi güncel tutacaktır.Ayriyeten 1 ay boyunca yaparak daha sonra boş vermek doğru değildir. Seo optimizasyonları bir çiçeği yetiştirmeye benzer. İlgiyi kestiğiniz zaman nasılki çiçek solmaya başlarsa seo da öyledir. O yüzden siz ilgilenmeyince diğer rakipleriniz kendi sitelerine ilgi alaka gösteririse sizi kısa zamanda sollayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir