Arama motorları devamlı olarak algoritmasını değiştirmekte ve geliştirmektedir. WordPress web sitesi yorumları seo ya etkisinide burada sizlerle paylaşmak istiyoruz. Önceden Google veya diğer arama motorları adalet konusunda çok iyi değildi. Kopya içerikle bile insanlar bir yere gelebiliyordu. Pagerank değeri yüksek bir web sitesinden baclink almak ona yetiyordu. Ama artık son yıllarda bu haksızlığa son verdiler ve iyileşmeye başladı. Doğal, kaliteli, güncel içerik ile organik yorum faydası ön plana çıktı. İşte WordPress siteler için yorumların faydalarını artık fazlasıyla kullanıcılar görmeye başladı.

WordPress Siteye Yorumların Faydaları

Sadece WordPress siteler için değil, her yerde organik yorumlar doping etkisi yapabilmektedir. Yorumların ve beğenilerin web dünyasında çok etkisi bulunmaktadır. O yüzden WordPress sitelerde makalelerimizi yorumlara açık olarak yayınlarız. Doğal bir şekilde yorumlar geldiği zaman kısa zamanda faydasını göreceksiniz. Yalnız yorum konusunda WordPress sitesini çok düzenli kullanmanız gerekiyor. Özellikle spam yorumlara kapatmanızı öneriyoruz. Akismet eklentisi bu konuda çok başarılıdır. Spam yorumları engellemek için Akismet eklenti kurulumu ayarları için buradan inceleyebilirsiniz.

Wordress Siteler İçin Spam Yorum Engelleme

WordPress Siteye Yorumların Farklı IP adreslerinden Olması

Web sitemize bazen bizler kendimiz yorum attığımız olur. Lakin hep aynı mail oturumundan ve ip adresinden olması fayda vereceğine zarar verir. Geçici bir dönem fayda sağladığını düşünsenizde ileriki zamanlarda zararlarını görebilirsiniz. Bu durumda en iyi yorum gerçek organik yorum olarak kabul edilmektedir. Yorumların içinde anahtar kelime alakasıda başı çekmektedir. Örneğin “düğün” ile ilgili bir makaleye tutupta farklı bir durumdan bahsetmek alakasız bir durum oluşturacaktır. Bizim tavsiyemiz gerçek yorumlar çekebilecek makaleler yazmak ve tavsiye almaktır. Sizlerde tavsiyelerinizi bize yorumlar bölümünden yazabilirsiniz. Bize destek olmuş olursunuz. Eğer hiç yorum alamıyorsanız çevrenizden arkadaşlarınızdan bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

WordPress Web Sitesi Müşteri Yorumlarına Cevap Vermek

WordPress dinamik bir yazılım olduğundan dolayı yapılan bütün işlemler arama motorları tarafından anlık takip edilir. Her ziyaret esnasında, yada siteye bir şey yazıldığında hemen arama motorları siteyi takip etmeye başlar. O yüzden yorumlara cevap vermek bile bu konuda akıllıca bir davranış olacak arama motorlarının gözünde sizler duyarlı kullanıcı sayılacaksınız. Sadece arama motorları değil, ziyaretçilerinizin gözündede duyarlı olarak gözükürsünüz. Bu durumun seo optimizasyonu için büyük etkisi olduğunu zamanla anlamış olacaksınız. Yoruma cevap verirken içerisinde bir anahtar kelime sözcüğü kullanmak en akıllıca olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir