WordPress sitelerde toplu yorum silme özelliği mevcuttur. Farklı yolları fazlasıyla mevcuttur. Ama işinizi fazlasıya görecek olan iki farklı çözüm yolunu sizler için anlatmış olacağız.

WordPress Web Site Yorum Silme 1 Seçenek

WordPress yorum silme için admin panelinden giriş yapılarak sol sekmede bulunan yorumlar kısmına tıklayınız. Karşınıza çıkan yorumlardan isterseniz seçmiş olduklarınızı isterseniz toplu seçim yaparak yorumları silebilirsiniz. Bu aşırı yorum olmayan ama iş görecek bir yöntemdir. Lakin en fazla toplu sileceğiniz yorum sayısı 20 yi geçmez. Çok aşırı yorum varsa ve binlerce yorumları buradan bu şekilde silmek sizin için vakit alacaktır. Aşırı spam veya yorum için ise ikinci önerimizi uygulayabilirsiniz.

WordPress Web Siteleri Yorum Silme 2 Seçenek

Bazen insanlar görürlerki web siteleri başa çıkılamaz tarzında yorum almıştır ve çoğu spam olarak gelmiştir. Binlerce veya onbinlerce yorum silmekle başedilemez durumdadır. WordPress sitelerde spam yorumları engelleme yolu vardır. Linke tıklayarak onuda takip edebilirsiniz. Öncelikle yorumları toplu silmeyi anlatmış olalım.

PHP MyAdmin ile Yorumları Silme Seçeneği

Php MyAdmin paneline giriş yapıyoruz. Daha sonrasında web sitemizin veri tabanını sol tarafta bulunan sekmeden seçim yaparak açılan sekmelerden wp_comments klasörünü açıyoruz. Açıldığı zaman yorumların mail adresleri ve kullanıcıları ekranda gözükecektir.

  • Ekranı aşağıya en alta kaydırıyoruz.
  • Altta bulunan tümünü işaretle sekmesini seçim yapıyoruz.
  • Tümünü işaretle sekmesinin yanında bulunan satır sayısını en yüksek olan 500 ü seçiyoruz.
  • Yine ekranın altında bulunan sil butonuna basınca “DELETE FROM `wp_comments` WHERE `wp_comments`.`comment_ID` = 5565;” gibi uyarılar gelecektir pembe ekran tarzında. Çekinmeyin bir sorun yok altta bulunan evet sekmesine tıklayarak ilk 500 yorumu silmiş oluyorsunuz. Tabiki bu şekilde web sitesi içinde yorumlar her defasında 500 tane eksilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir