Hostinge domain ekleme işlemi olarak örnek siteyi isimtescil firması olarak veriyorum.Öncelikle hesabımıza giriş yaparak <kontrol paneli> bölümünden <hosting yönetimi> sekmesine tıklıyoruz.Satın almış olduğumuz hostingler aşağıda resimdeki gibi karşımıza çıkacaktır.

İşaretlenmiş olan bölümde <Hybrid Kontrol Paneli> sekmesine tıklıyoruz.Bizi domain ekleme sayfasına yönlendirecek.Aşağıdaki resimdeki gibi bir panel çıkacak karşımıza.

Mevcut hosting yazan yerden hostingimizi seçiyoruz ve domain eklemek için hemen aşağıda bulunan resimdeki gibi bir bölüm bulunuyor.

 

Orada domainler yazan bölüme tıklıyoruz. Yine karşımıza domainle ilgili bir bölüm daha çıkacak.Yine bunu resimde paylaşıyoruz.

Domain ekle bölümüne tıklıyoruz. Karşımıza domain adresimizi yazacağamız bölüm açılacak.

Resimdeki gibi başına www. gibi bir şey yazmadan direk olarak domain adresimizi ve uzantısını yazıyoruz. com. net. org wb….Kaydet butonuna tıklıyoruz. Hostinge domain ekleme işlemi bitti.Çok geçemeden domain aktif hale gelecektir.

Eğer bir hazır kurulum kullanarak site kurmak istiyorsanız şu aşağıdaki linke tıklayarak bu yazının devamında neler yapabiliriz görmüş olalım.Mesela güzel bir wordpress sitesi kurabilirsiniz.

Acemiler için WordPress web site kurulumu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.