Hostinge domain ekleme işlemi için bu yazımızda Cpanel için örnek veriyoruz. Öncelikle Cpanel hesabımıza giriş yaparak <Domains> sekmesine tıklıyoruz.

İşaretlenmiş olan bölümde <Create A New Domain> sekmesine tıklıyoruz. Bizi domain ekleme sayfasına yönlendirecek. Aşağıdaki resimdeki gibi bir panel çıkacak karşımıza.

Mevcut olan domaini hostingimize eklemek için sekmeye tıklıyoruz. Bizi aşağıdaki gibi bir domain eklemek için panele yönlendirme yapacak. Aşağıda bulunan resimdeki gibi bir bölüm bulunuyor. Domain adresimi yazıyoruz. Resim üzerinde işaretlediğimiz “Tik kaldır” yazan yer bizim için önemlidir. Eğer tik kaldır yapmazsanız alt domain olarak kurulum yapılacaktır. Tik’i kaldırdıktan sonra “Submit” yazan sekmeye tıklayarak işlemi başarılı bir şekilde yapmış oluruz.

Resimdeki gibi başına www. gibi bir şey yazmadan direk olarak domain adresimizi ve uzantısını yazıyoruz. com. net. org wb….Kaydet butonuna tıklıyoruz. Hostinge domain ekleme işlemi bitti. Çok geçemeden domain aktif hale gelecektir.

Eğer bir hazır kurulum kullanarak site kurmak istiyorsanız şu aşağıdaki linke tıklayarak bu yazının devamında neler yapabiliriz görmüş olalım. Mesela güzel bir wordpress sitesi kurabilirsiniz.

Acemiler için WordPress web site kurulumu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir