HTML Web Tasarım ve Özellikleri

HTML 5  alt yapısı mükemmel bir web sitesi yapmak hem kolay hemde çok ilgi çekici olacaktır. HTML kodlamasından biraz olsun anlayanlar hayal ettikleri tasarımları oluşturmakta çok güçlük çekmezler.Mükemmel bir html web tasarımı için belirli programlarda kullanabilirsiniz.Örneğin bunlardan önde gelen “Adobe Dreamweaver” gibi bir programı kullanarak görkemli bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

HTML siteler wordpress, joomla veya diğer dinamik web siteleri gibi değil aksine statik bir yapıya sahiptir.Bu yüzden googlede dinamik siteler gibi hızlı bir şekilde yükselemez.Çok profesyonel hazırlanan bir altyapıya sahip olması gerekir.Genelde html web tasarımlarının tercih sebebi mükemmel bir görünüm elde etmek ve web sitesi üzerinde istediğiniz tasarlamaları kolay bir şekilde yapabilmenizdir. Ama statik bir altyapıya sahip olduğu için admin paneline sahip değildir.Bu konuda tecrübesi yüksek olanlar php bir admin paneli entegre ederek kullanımı kolaylaştırmaya çalışmaktadır.Oysaki wordpress, joomla, magento gibi kurulumlarda size sistem otomatik bir admin paneli sunmaktadır.

HTML 5 Web Site Kullanmanın Bazı Özellikleri

  • Görsel olarak çok kaliteli bir web sitesi meydana çıkarabilirsiniz. Tabiki css den azda olsa anlamanız gerekmektedir.
  • Html web site tasarımı ile eğer admin paneli kullanmaz iseniz saldırılara karşı güvende olursunuz.
  • Canınız istediği zaman sadece içerik olarak değil tasarımı ile farklılık oluşturabilirsiniz. Yani tasarım değişikliği yapabilirsiniz.
  • Sanal alemde hızlı bir web sitesi istiyorsanız html web sitesinden daha hızlısını bulmak biraz zordur.
  • Mobil uyumluluk konusunda küçük müdahelelerde bulanabilir mobilde de farklılık oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir