Joomla web sitesi kurulumu yazımız ile siz değerli dostlarımıza yardımcı olmak adına paylaşım yapıyoruz. Joomla web siteleri, Wordpress sitelerinden sonra ülkemizde en çok tercih edilen bir web site çeşididir. Farklı bir admin paneline ve uygulamaya sahiptir. Arama motorları tarafından sevilen ve istediğiniz anahtar kelimelerde yükselebileceğiniz bir uygulamadır. Çünkü dinamik bir web uygulamasıdır. Şimdi Joomla web sitesi nasıl kurulur?…Farklı çözümler mevcut olduğundan en kolayından başlıyoruz.

Öncelikle CPanel bölümüne giriş yapıyoruz. Eğer domain ekleme yapılmadı ise hostinge domain ekleme yazımızdan faydalanabilirsiniz. Cpanel de bulunan <Applications Installer> bölümünden seçim yapıyoruz. Aşağıda resimde örneğini sizler için paylaştık.

Daha sonrasında aşağıdaki resimdeki gibi Joomla butonuna tıklıyoruz.

Joomla portal bölümüne tıkladıktan sonra kurulum bölümü karşımıza çıkacaktır. Kullanıcı adımızı, şifremizi belirledikten sonra e-posta adresimizi ve site başılığımızı yazıp devam veya kur yazan tuşa basıyoruz. Bu şekilde bir kaç dakika içinde joomla web site kurulumu gerçekleşmiş oluyor.

Admin paneline giriş için kurulum bittikten sonra verilen bağlantıya tıklayarak bağlanabilirsiniz. Bundan sonra tarayıcıdan domain adresinizi yazarak ta admin panelinize giriş yapabilirsiniz. Joomla admin paneline giriş için domain adresinizden sonra / yan çizgi yani slaş işareti koyup administrator yazmanız sizi panele yönlendirecektir. Örnekte olduğu gibi…. http://www.domainadresiniz.com/administrator

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir