WordPress eklenti güncelleme yapınca web sitesi çökmesi herkesin başına gelebilecek bir sorundur.Wordpress te genel olarak en fazla bu sorun eklenti bağlantı lı temalarda yaşanmaktadır.Bu sorun genelde ikiye ayrılmaktadır.Aslında en büyük sıkıntı kullanıcının bu sorunu çözmek için bilgisi olmadığından çok büyük bir telaşa kapılmasıdır. Yoksa çözümü aslında basittir.

Wordpres eklenti güncelleme yapınca site çökmesi çözümü 1 yöntem

WordPress temaların bazıları eklenti ile çalıştığı için eklentiyi pasif hale getirmeniz durumunda şablon çöker ve yaptığınız tüm tasarım bozuk birhal alır. Eklentiyi tekrar aktif ettiğinizde web sitenizin görüntüsü tekrar düzelir.

Eklentiyi güncelleme yapınca aynı sıkıntı ile karşılaştığız olabilir. Çünkü bütün temaların ve eklentilerin bir sürümü vardır. Sürüm uyuşmadığı zaman çökme yaşanır.

Genel olarak WordPress eklenti kaynaklı sorunlar PHP sürümü kaynaklı olarak karşımıza çıkmaktadır. WordPress PHP sürümünüz 5 noktalarda ise eklentiyi güncelleme yapınca bir çalışma yaşanır ve site çöker. Bu sorunda iki türlü aşılabilir.

  • Eklentiyi tekrar eski sürüm olarak yükleme işlemi bu sorunu çözebilir.
  • PHP sürümünüzü eğer 5 noktalarda ise bunu PHP 7 sürümüne yükseltmek işlemi çözecektir

Eğer bu işlemleri yaptığınız en halde hâlâ sıkıntı yaşıyorsanız WordPress tema eklentisinin yıllık süresi dolmuştur ve sizden ödeme beklemektedir.Bizim tavsiyemiz eklenti yardımı ile tasarım ve editör işlemi sunan WordPress temalarından uzak durmanızdır. Zaten Google’da ilerleme konusunda sıkıntı vermektedir.Bunun yerine daha güzel ve CSS ile kaynak kodları ile tasarımı yapılmış WordPress temalarını tercih etmenizi öneriyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir