WordPress ssl yeşilbar güvenli yazmıyor sorunu çözümü ve kilit resmi gelmiyor çözümü için belirli yolları sizleri anlatmak istiyoruz.Öncelikle hosting firmanız güvenlik sertifikanızı kurduktan sonra ilk yapmanız gereken şey FTP den puplic_ html klasörü içinde bulunan config.php dosyasını bularak herhangi bir kod açıcı ile açmanızdır. Açtıktan sonra aşağıdaki kodu sayfanın en üst bölümünde bulunan <?php kodunun hemen altına yapıştırıp kaydedin.

if(isset($_SERVER[‘HTTP_SSL’]))
{
$_SERVER[‘SERVER_PORT’]=443;
$_SERVER[‘HTTPS’]=’on’;
}

Daha sonra wordpress admin panelinden genel ayarlar sekmesinde bulunan  iki adet site bağlantılarını http// olan yerleri https olarak kayıt yapın.Bunları yaptıktan sonra web sitenizin ana sayfasına gelin ve eğer tarayıcıda kilit işareti varsa durum tamam demektir. Yok hala güvensiz hatası veriyorsa wen sitenizin içindeki bağlantılardanda olabilir.

Çözüm 1- Örneğin wordpress sitelerde yeşil bar ve güvenli yazmıyor sorunu genelde logolardanda oluşabiliyor. Logonuzu kaldırıp yeniden yükleme yapıp deneyebilirsiniz.

Çözüm 2- htaccess dosyanızı düzenleyerek sorunu gidermek.Genel olarak wordpress sitelerde kullanılan .htaccess dosyası kodları şu şekildedir.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

Çözüm 3- Genelde bu sıkıntı bağlantı hatalarından oluşur. Resimlerden veya vermiş olduğunuz bağlantılaradan meydana çıkar. Bunu denetlemek için aşağıdaki linke tıklayarak bağlandığınız sitede domain adresinizi yazarak analiz yapın sorunlarını meydana çıkaracaktır.

whynopadlock.com 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir