WordPress eski sürüme geri dönme durumu son güncelemelerden sonra klasik düzenin kaybolması ve amatör kullanıcıların bir hayli zorlanması ile bir hayli artmış durumdadır.WordPress eski sürümü geri yükleme nasıl yapılır hemen başlıyoruz…

Öncelikle FTP den wordpress dizini kurulu olan Puplic_html dosyasını açıyoruz.Daha sonra wordpress Türkiye sitesinden istediğiniz sürümü seçerek indirip dosyayı açıyoruz. Masa üstüne indirmiş olduğumuz WordPress dosyasından wp-content dosyasını siliyoruz.Geri kalan dosyalara dokunmuyoruz.

FTP den açmış olduğumuz Puplic_html dosyasından wp-content dosyası, htaccess dosyası ve cgi-bin dosyası hariç geri kalan herşeyi siliyoruz.Wp content dosyasını sakın silmeyin çünkü bütün resimleriniz, temalarınız, eklentileriniz o dosyanın içerisinde bulunmaktadır.

Masa üstüne indirmiş olduğunuz wordpress eski sürümünü ftp den puplic_html içine atıyoruz.Bu şekilde dosyaları yüklemiş oluyoruz.

Şimdi sıra geldi config.php dosyasını düzenlemeye…Tarayıcıdan web site adresini yazdığınız zaman sizden bir kurulum isteyecektir.Kuruluma başlayınca sizden MySQL® Database bilgilerini isteyecektir.Veribatan ismi, veribatan kullanıcı adı ve şifresini talep edecektir.Yalnızca bunları girmeniz yeterlidir.Bu bilgileri eğer config.php dosyasının yedeğini aldıysanız orada bulabilirsiniz.Yoksa Cpanelden MySQL® Database ye tıklayarak elde edebilirsiniz.

Yeni kurduğunuz wordpress dizininde bulunan config.php dosyasındaki kullanıcı ve şifre gibi bilgileri silip eski bilgilerinizi girin.Resimde gibi değiştiriniz.Daha sonra kaydet yapıp ftp ye işleyin artık güncelleme bitti.

Eğer eski sürümdeki özellikleri son sürümdede kolay bir şekilde görmek istiyorsanız eğer bir eklenti kullanarak halledebilirsiniz.

Bu sorunu Klasik düzenleyici eklentisini kullanarak uğraşmadanda çözebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir