WordPress ssl güvenlik sertifikası kurulumu artık arama motorlarının en önem verdiği bir durum haline geldi. Seo optimizasyonundan kurumsallığa kadar toplum da farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Tarayıcıda bu site güvenli bağlantı oluşturmuyor yazısı acemi kullanıcıları ve bu duruma hakim olmayanları ürperterek hemen sitede geri çıkışlarına neden olmaya başladı. Hatta E-Ticaret siteleri için mecburi hale getirildi. Bizde WordPress SSL Https güvenlik sertifikası nasıl kurulur talep edenlere anlatmış olalım.

Öncelikle satın aldığınız ssl sertifikası için hosting firmanızdan kurulum talep edin.Daha sonrasında FTP den Puplic_html dosyasına tıklayın orada config.php dosyasını bulacaksınız. Herhangi bir kod açıcı ile bu dosyayı açarak sayfanın en üstünde bulunan <?php kodunun hemen altına şu aşağıda paylaştığımız kodu yapıştırıp kaydedin.
if(isset($_SERVER[‘HTTP_SSL’]))
{
$_SERVER[‘SERVER_PORT’]=443;
$_SERVER[‘HTTPS’]=’on’;
}
Daha sonrasında wordpress admin paneline gelerek ayarlar bölümüne tıklayın.Genel ayarlar bölümünde WordPress adresi (URL) ve Site adresi (URL) gibi iki bağlantı göreceksiniz. Bağlantılar http:// ile başlamaktadır.Bu iki bağlantıyada (s ) harfini ekleyin iki bağlantıda https:// şeklinde olmalıdır. Kaydedip çıkıyoruz.Wordpress kullanıcıları için ssl sertifikası ve https yönlendirme işlemi hepsi bu kadar….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir